ابلاغ شیوه نامه پرداخت وام شهریه/ دانشجویان فاقد شرایط دریافت وام

شیوه نامه پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز دانشگاه های غیرانتفاعی و جامع علمی کاربردی و آزاد اعلام شد دراین شیوه نامه برخی از دانشجویان فاقد شرایط دریافت وام اعلام شدند.


به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس تقویم زمانبندی نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ و با عنایت به قرارداد منعقد شده بین صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یک بانک در راستای هم‌افزایی و افزایش منابع مالی و حمایت بیشتر از دانشجویان شهریه پرداز شیوه‌نامه اجرایی نحوه پرداخت و بازپرداخت وام شهریه به دانشجویان دانشگاه های آزاد، جامع علمی کاربردی و غیرانتفاعی ابلاغ شد.

مهلت ثبت‌نام وام شهریه دانشجویی از تاریخ یک آبان ۹۷  لغایت ۳۰ آذر ۹۷ است و مراکز آموزش عالی می‌توانند پس از تخصیص اعتبار در سامانه صندوق رفاه دانشجویان (فاز ۲) تا سقف اعتبار پیش‌بینی شده نسبت به ثبت‌نام دانشجویان متقاضی واجد شرایط اقدام کنند. برخی از بندهای این شیوه نامه به شرح زیر است:

براساس این شیوه‌نامه دانشجو در هر مقطع صرفاً می‌تواند در یک رشته تحصیلی از وام شهریه استفاده کند و مجموع تسهیلات اعطایی به هر دانشجو تا سقف یکصد میلیون ریال با یک نفر ضامن معتبر و مازاد بر آن تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال با معرفی دو ضامن معتبر می‌شود. حداکثر مبلغ تسهیلات اعطایی از محل منابع بانک به هر یک از دانشجویان معرفی شده از سوی صندوق، متناسب با مقطع تحصیلی ۲۰۰ میلیون ریال است.

همچنین، تسهیلات ارائه شده، با کارمزد ۳ درصد بوده  که سالانه و بر اساس مانده بدهی محاسبه و اصل وام اضافه و به همراه اقساط تسهیلات پرداختی وصول می‌شود. دانشجو می‌تواند به انتخاب خود کارمزد دوره تنفس را در ابتدای هر سال یا قبل از شروع اقساط تسهیلات یا به همراه اولین قسط پرداخت کند.

 چنانچه دانشجو در میانه راه انصراف از تحصیل دهد یا به هر دلیل وضعیت تحصیل دانشجو در شرایط خاتمه یا ناتمام قرار گیرد، ادامه‌ی اعطای وام (موضوع این شیوه‌نامه) به وی متوقف می‌شود.

تسهیلات وام شهریه با هزینه دانشجو و رعایت قوانین و مقررات بانک مشمول بیمه عمر می‌شود. همچنین وام‌گیرنده و ضامن نباید در سیستم بانکی دارای بدهی در سرفصل غیرجاری و چک برگشتی باشند.


دانشجویان فاقد شرایط دریافت وام

ـ دانشجو و ضامن که دارای بدهی غیرجاری (سررسید گذشته، معوق، مشکوک‌الوصول) یا چک برگشتی به صندوق یا سیستم بانکی در هر مرحله از دریافت تسهیلات باشند.

ـ دانشجویانی که مشروط یا به هر دلیل انصراف یا اخراج از تحصیل شده باشند.

ـ دانشجو خارج از سنوات تحصیلی مجاز باشد.


نحوه و شرایط پرداخت و بازپرداخت وام

سقف مبلغ و تعداد نیمسال تحصیلی قابل پرداخت وام شهریه به دانشجو برای هر یک از مقاطع تحصیلی مطابق جدول زیر تعیین می‌شود. در صورت تغییر در مبلغ و تعداد نیمسال تحصیلی قابل پرداخت وام مزبور، مراتب کتباً توسط صندوق به بانک ابلاغ می‌ شود.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
لرنوک